7 липня православні християни святкують Різдво Іоанна Хрестителя.

Іоанн Предтеча був посланий Богом на землю, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він вказав на Спасителя і охрестив Його в ріці Йордан. Святий Іоанн Хреститель Господній навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іоанну Хрестителю відсікли главу.

 

 

Тому сьогодні на честь цього свята у Свято-Воскресінському храмі відбулася Божественна Літургія. Все пройшло, як завжди, в тихій Божественній атмосфері: горіли свічки, лунала молитва, співав церковний хор.

А отець Михаїл у своїй проповіді сказав такі слова: «Ми повинні радіти, що нам даний сонм святих людей, мучеників, преподобних, які нам указують як нам йти по життю. Адже проживши життя на землі, вони розказують нам про свої помилки. Іоанн Хреститель, коли хрестив людей у річці Йордан, казав до усіх: «Чого ви біжите від гніву Божого?» Ці слова стосуються і нас сьогодні. Адже у нас все добре до певного моменту, допоки «грім не вдарить», а коли вдарить, то людина біжить до Бога і просить допомоги. Вам деколи важко повірити, що у чаші, яку я тримаю, дійсно Тіло й Кров Христові. І от коли причащаю тяжко хвору людину, то вона вірить, і Господь по її вірі дає ще здоров’я, життя. Але ж краще було б, якби раніше прийняти Святе Причастя, раніше повірити в його силу, а не тоді, коли уже майже пізно. Тому, дорогі брати та сестри, сьогоднішнє свято нам вказує як нас Бог любить. Тому давайте любити і Його. Вітаю вас зі святом! Бажаю всім миру, злагоди, взаєморозуміння. Нехай всемилостивий Господь завжди вас оберігає на многії і благії літа. Амінь».