20 квітня у Свято-Воскресінському храмі (смт. Віньківці) під час полієлею – найурочистішої частини святкового вечірнього богослужіння, після Євангелія і кадіння храму, отець Михаїл прочитав молитву і окропив свяченою водою вербове гілля.

Хоча і вважається, що освячують гілочки верби, проте в молитві мова йде про зовсім інше: ми просимо Господа освятити нас, дати нам Свою рятівну благодать, щоб ми, тримаючи віття, як незлобиві діти при зустрічі Господа в Ієрусалимі, такими і залишилися, щоб не стали подібними до тих, що спочатку кричали «Осанна!», а потім біснувалися: «Розіпни Його!»

 

 

Вербова гілочка в руках – знак того, що Вхід Господній у Ієрусалим на добровільні страждання для нас так само важливий і зворушливий, як і для тих, хто дві тисячі років тому вітав Його пальмовими гілками і кричав «Осанна!».

Ось як про це співається в тропарі свята: «Общее воскресение прежде Твоея Страсти уверяя, из мертвых воздвигл еси Лазаря, Христе Боже. Темже и мы, яко отроцы победы знамения носяще, Тебе победителю смерти вопием: Осанна в вышних, благословен Грядый во имя Господне».