Здравниця для душі – саме так називають це благодатне місце на Віньковеччині усі, кому хоч раз пощастило тут побувати.

Потрапляючи у смт. Віньківці, не можливо не помітити одну із найважливіших споруд цього краю – Свято-Воскресінський храм. Його велич та краса вражають як гостей, так і жителів селища.

Перший камінь під будівництво храму було закладено у 2001 році, а у 2006 настоятелем парафії став протоієрей Михаїл Варахоба, що і дотепер несе послух благочинного Віньковецького округу. Його зусиллями благоустрій храму і навколохрамової території продовжується і зараз.

 

 

У 2010 році було розпочато реставрацію духовного центру, що уже через рік розпочав свою роботу та зайняв важливе місце у духовному житті церковної громади. Духовно-Просвітницький центр «Держава» було засновано отцем Михаїлом та його донькою матушкою Оленою за ініціативи прихожан. Діяльність центру досить багатогранна та головна мета зосереджена на духовному збагаченні як дітей, так і дорослих. На його базі діє недільна школа, ляльковий театр, спортивні гуртки, проводяться заняття із хорового мистецтва, хореографії.

Духовний центр постійно розвивається та оновлюється, а хід його роботи налагоджений та чітко продуманий. Значна заслуга цього лежить на плечах колективу, що більше хочеться назвати великою та дружньою родиною. Педагоги та працівники центру трудяться у славу Божу та щасливі, що доля подарувала їм таку можливість.

Після знайомства та спілкування із колективом стає зрозуміло, що для кожного із них це справа життя. Будь яка дія виконується із абсолютною любов`ю, бережністю та водночас відвагою. Неабияка відповідальність лежить на тендітних плечах директора центру – Марини Іллівни Жук. Саме вона налаштовує робочий лад центру та займається організацією занять, паломницьких поїздок, благодійних акцій та співпрацює із громадськими організаціями.

На базі просвітницького центру діє недільна школа для дітей, у складі якої молодша, середня та старша групи. Викладання проводиться за навчальною програмою «Основи православної віри», котра розроблена індивідуально та спрямована на збагачення знань учнів про Бога та Його угодників, Святе письмо, суть та значення богослужінь, таїнств, православних свят, постів та історію церкви. Значна увага приділяється вивченню Закону Божого.

Кожне заняття особливе та проходить активно у формі живого спілкування. Немала увага приділяється й атмосфері у школі, тут завжди поважають дітей та їх свободу. Напевно, це і є однією з причин, чому учні не полишають стін духовного центру навіть після закінчення навчання.

Педагогічний склад своїм власним прикладом насаджує учням любов до благочестя, прагнення до високого, духовного, вчить порядності, відповідальності, небайдужості та милосердю. А учні, в свою чергу, стараються якомога більше перейняти від своїх наставників.

Неможливо не висвітлити хор недільної школи. Любов до музики та співу із малечку учням прищеплює їх викладач музики - Віринея Михайлівна Федорчук, котра уже 8 років несе послух регента Свято-Воскресінського храму. За словами педагога, ця справа для неї – життєва необхідність, немов повітря.

Хористи відзначаються неабиякою працьовитістю й наснагою та мають уже чималий досвід, адже регулярно приймають участь у різних заходах, таких от як, наприклад, благодійний фестиваль колядок у Хмельницькій обласній філармонії.

Віддають належне у просвітницькому центрі й естетичному вихованню, що реалізують через хореографічне мистецтво. Адже добре відомо, що воно забезпечує більш повний розвиток індивідуальних здібностей дітей, сприяє фізичному розвитку та збагачує їх духовно. Завдяки цьому гармонійному заняттю у вихованців формуються такі риси, як дисциплінованість та терпіння, а допомагає їм цьому їх хореографічний керівник – Лідія Михайлівна Маліновська.

З ініціативи дітей було створено навіть власний ляльковий театр, керівником якого є Євгенія Анатоліївна Матус, що за сумісництвом займає посаду педагога-організатора духовно-просвітницького центру. Це яскравий приклад того, як Господь наділив людину талантом і вона його примножує! Євгенія пише сценарій для вистав, займається постановкою та виготовленням декорацій. У це важко повірити, проте вона навіть власноруч виготовляє ляльки!

Усе розпочиналось з нуля, проте зараз це стало справою життя та віддушиною для багатьох. Колектив часто відвідує із виставами садочки, школи, духовні центри Хмельницької області. Діти таким чином прославляють Бога та несуть Його слово оточуючим.

«Блажені милостиві, бо вони помилувані будуть» - п’ята заповідь блаженства. Ніщо так не умилостивлює Бога як милосердя і кожен вихованець недільної школи це знає та прагне виконувати цю заповідь. З ініціативи учнів проводиться чимала кількість благодійних заходів, через котрі діти дарують свою любов та турботу тим, хто цього особливо потребує.

Вихованці за власним бажанням пожертвували зібрані кошти під час колядування на інгалятори у дитяче відділення Віньковецької лікарні. Це є показником того, що навіть у такий непростий час діти не залишаються осторонь чужих негараздів.

Учні духовного центру є прикладом енергійності та завзятості, адже у відношенні до просвітницької та місіонерської діяльності вони займають доволі активну позицію. А винагорода за це не змушує себе довго чекати. У якості подяки для дітей організовуються екскурсії у цікаві місцини нашої країни та паломницькі поїздки.

Чи не кожна людина, не зважаючи на вік, любить колядувати та приносити радість і тепло у кожну домівку, сповіщаючи про народження Спасителя Нашого Іісуса Христа. Не виключенням є і вихованці духовного центру, що завітали із цією благою вістю до нашого Предстоятеля, Блаженнійшого митрополита Онуфрія.

Є і на території Свято-Воскресінського храму дитячий будинок-сиротинець. Щоправда, розповідають про це із сумом в очах. Його будівництво тривало 4 роки і зараз, як результат, ми бачимо цю яскраво-сонячну споруду.

До втілення мрії багатьох як дітей, так і дорослих віднеслись особливо і реалізовували її із неабиякою бережністю та ретельністю. Це той випадок, коли слова «усе найкраще дітям» не лише вираз, а головний принцип створення сирітського будинку. Корпус оснащений усім необхідним для комфортного проживання та розвитку діток і повністю відповідає європейським стандартам. Екологічно чисті шпалери , очищувачі кисню у кожній кімнаті, зони відпочинку, спортивна зала та безліч інших речей, що, здавалося б, такі недоступні для селища.

У кожному куточку вирує затишок та безмежна любов, із якою це все створювалось. Проте, поки діятимуть теперішні закони, це виплекане дітище не може використовуватись за призначенням.

Не зважаючи на усі труднощі, із якими доводиться зустрічатись цій міцній родині, місця для відчаю тут немає, лише абсолютна довіра Богу та сподівання на його милість. А духовні настанови та благословення о.Михаїла, котрий є головним редактором усієї здійснюваної роботи, грандіозна підтримка й опіка матушки Любові не дають згаснути тому вогнику, що запалив у серцях кожного із нас Христос.