3Завдяки голові громадської організації "Держава" матушці Любові 8 січня діти та вчителі Духовно-просвітницького центру активно провели день у славному місті Києві. Найперше - діти втілили в реальність головну мету свого візиту до столиці -- показали театралізований вертеп з колядою на території Києво-Печерської Лаври Митрополиту Бориспільському та Броварському Антонію.

Незважаючи на холодну погоду, учні з хвилюванням і трепетом голосними піснеспівами славили народження Господа нашого Іісуса Христа. Владика Антоній із захопленнням спостерігав це невеличке святкове дійство, його очі випромінювали радість і приємне здивування від побаченого. Він щиро подякував усім за коляду, побажав гарних Різдвяних свят і вручив учням та вчителям солодкі подарунки, усіх благословив, а опісля колядники разом із Митрополитом стали до колективного фото на згадку.

Втомлених з дороги, нас почастувати смачною різдвяною трапезою у трапезній Духовної семінарії, за що ми щиро дякуємо кухарям. Надзвичайно цікавими були екскурсії по території Лаври, які нам проводили молоді семінаристи. Вони розповідали про історію заснування та створення цієї величної святині, про Києво-Печерських святих, про найдавніші храми та собори. А найголовніше те, що ми мали змогу приклонитися до мощів преподобних Києво-Печерських святих, які почивають у дальніх і ближніх печерах, та отримати їхнє благословення, а також відчути ту благодать і святість, яка там панує. Діти були вражені побаченим: дехто здивований, хтось допитливий, хтось відчував спокій душі.

 

 

Але оскільки зараз тривають Різдвяні свята, то на завершення нашої поїздки великою радістю для дітей стала екскурсія до новорічної ялинки на Софіївський площі. Усі фотографувалися, каталися на атракціонах, купували смаколики, різні подарунки та сувеніри, щоб цей день запам'ятався надовго.

Хоч дорога до Києва виявилася нелегкою, проте завдяки терпінню, любові один до одного ми подолали усі перешкоди й Господь у таке велике свято Різдва Христового нам дарував відчути усю різнобарвність своєї благодаті.