7 квітня свята церква вшановує свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Благовіщення Пресвятої Богородиці — це велике дванадесяте свято, третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового.

Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою. Ангел з’явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: «Радуйся, Благодатная! Господь із Тобою! Ти благословенна між жонами!» Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог. З моменту Благовіщення, Божий Син починає перші хвилини Божого земного життя в дівочому лоні Пречистої Діви Марії.

На святкування в дні 7 квітня (25 березня за старим стилем) вплинуло свято Христового Різдва, що наступає за дев’ять місяців після Благовіщення.

 

 

Цього року, 2018-го, свято Благовіщення співпало з Великою суботою. Містичним, незбагненним чином у одному богослужінні цього дня поєднуються події, які історично розділяються між собою 33–ма роками. Радість здійснення обітниці спасіння роду людською поєднано з «Днем тиші» – Христос розіп’ятий, мертвий знятий із хреста та покладений до гробу, який привалено великим каменем.

Прихожани Свято-Воскресінського храму прославляють Пресвяту Діву Марію. Ми вшановуємо Її за віру, чистоту и непорочність душі, за смирення, за відданість волі Божій. Важливо при цьому пам'ятати, що наше почитання Божої Матері буде істинним тільки тоді, коли кожен із нас буде прагнути тих же чеснот в своїй душі.