Седмиця, що наступає після неділі Блудного Сина, називається неділею М’ясопусною, або ще по-іншому – неділею про Страшний Суд. М’ясопусна неділя – це вже останній день перед Великим постом, у якому ще дозволено їсти м’ясо. Звідси й назва цієї неділі – м’ясопуст, що значить відпущення, покинення м’яса. Але, звичайно, тут малися на увазі ті часи, коли перші християни дотримувалися посту дуже строго.

Неділя про Страшний Суд – це друга назва, бо цього дня читається святе Євангеліє, в якому Ісус Христос говорить про Страшний Суд та про вічну нагороду для праведних і вічну кару для грішних. Ісус сьогодні не бажає нас залякати, стривожити, Він всіляко бажає збудити кожну людину зі сну, в який впадає особа, коли не хоче жити, як велить Христос.

Земне життя – це постійна боротьба добра і зла. Історія людства супроводжується війнами. Звичайна земна радість сусідствує зі скорботами і хворобами. Праведники і грішники живуть поруч. Ми спостерігаємо в нашому житті, що часто грішники благоденствують, а праведники страждають. Нерідко ми бачимо, як зло перемагає, а добро терпить поразку. Люди за добро платять злом. Скільки людей навколо нас страждає від несправедливості й жорстокості. I взагалі, людина не має спокою в житті.

Люди часто запитують: «Невже таким буде життя вічно? I чому існує в світі несправедливість?» Ісус Христос, ніби відповідаючи на це запитання, сказав, що Царство Боже подібне до поля, на якому росте поряд з пшеницею кукіль. I коли слуги запитали, чи не краще було би повиривати кукіль і спалити, господар відповів: «Залиште. Бо якщо будете виполювати кукіль, пошкодите і пшеницю. Нехай ростуть пшениця і кукіль разом до жнив.» [Мф. 13, 24–30]

Цією притчею Ісус Христос вчить нас, що добро і зло не будуть існувати разом вічно. Прийде час, коли Син Божий відокремить зло від добра, праведників від грішників. Відбудеться це на Страшному Суді. «Прийде Син Людський у славі Своїй, і всі святі ангели з Ним, тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи» [Мф. 25, 31–32]. Судити світ буде Всемогутній Бог, Якому відомі не тільки наші вчинки, а й наші слова і навіть думки. Суд Божий буде справедливим. На ньому кожна людина отримає те, що заслужила.

Якщо хтось не вірить у Страшний Суд і думає, що його не буде, він глибоко помиляється. Суд Божий відбудеться незалежно від того, вірять у нього люди чи не вірять. Як незнання закону у земному житті не звільняє злочинця від покарання, так і невіра у Суд Божий не означає, що ця невіруюча людина не отримає за свої злі вчинки. Перед всесвітнім потопом люди теж не вірили Ною, що буде потоп. Але потоп прийшов у свій час, і гріховне людство загинуло. Так само було і з містами Содомом і Гоморрою.

Для невіруючих злих і грішних людей Суд Божий дійсно буде страшним, а для праведників і для грішників, які покаялися у своїх гріхах, Суд Божий буде радісним, бо він звільнить їх від будь-яких страждань і введе у вічне блаженне життя.

На Страшному Суді Божому зустрінуться милість та істина, правда і мир поцілуються. Любов Божа виявляється в тім, що Бог прощає гріхи через Ісуса Христа кожній людині, яка кається у своїх провинах. Він хоче, щоб кожна людина спаслась. Господь сказав: «Того, хто приходить до Мене, Я не вижену геть» [Iн. 6, 37]. Його любов виявляється в тім, що Він закликає у Своє Царство кожну людину без винятку. Господь говорить: «Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною» [Одкр. 3, 20]. Кожна людина повинна відкрити для Бога своє серце, щоб Він увійшов до нього і очистив душу від усякого гріха.

Духовно-просвітницький центр «Держава»