7 січня, з благословіння настоятеля Свято-Воскресінського храму отця Михаїла, учні підліткової групи «Світоч» духовно-просвітницького центру «Держава», що знаходиться у смт. Віньківці, колядували у районній лікарні, прославляючи Народження Ісуса Христа. Ці діти пожертвували своїм вільним часом і у несприятливу погоду завітали до людей, щоб втішити і подарувати їм маленьку частинку доброти, бо у святкові дні на їхню долю випало нелегке випробування.

Але на цьому добрі справи юних колядників не завершилися. Діти довго і старанно готувалися, щоб подарувати свято іншим людям. І уже наступного дня, 8 січня, вони запросили усіх присутніх у храмі під час богослужіння на лялькову виставу «Спасіння з небес». Із привітальними словами до глядачів звернулася педагог-організатор Є. А. Матус. Далі усі разом виконали колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю». Дівчатка мелодійно заспівали пісню «Свято Божого Різдва». І розпочалася вистава.

Враження та емоції, які переповнювали глядачів описати словами просто неможливо. Це було настільки захоплююче дійство, що навіть дорослі поринули у дитинство. Уже із першою появою трьох ангелів у залі можна було почути велике захоплення, побачити щирі посмішки та великі очі людей, які світилися від надзвичайного здивування і споглядання такої небаченої досі вистави. Дехто не стримував слів і можна було почути: «Ах! Як гарно! Молодці!» А отець Михаїл відразу почав аплодувати. «Особисто я споглядала виставу як мала дитина, щира посмішка не сходила у мене з уст, а фінальна пісня взагалі розчулила мою душу, і на очах з’явилися сльози. Я прониклася страждальною долею і життям Ісуса Христа. Це було неймовірно!» – ділиться враженнями учителька А. С. Біла. А Чернюк Н. П. висловилась: «Такого у Вас ще не було. Дуже гарно. Все сподобалось. – і додала. – Якщо не показати цю виставу в інших школах – це буде великий гріх. Нехай інші діти теж побачать таке дійство.» Також людям стали до вподоби і самі ляльки, які у руках учнів були немов живі актори. Дехто навіть запитував де ми їх купували. І нам було приємно відповісти, що все це нелегка і кропітка ручна робота.

Після завершення різдвяної вистави ще довго усі ділилися враженнями, емоціями, не могли розпрощатися, були під дією Божої благодаті, щиро раділи, сміялися, і просто дякували Господу за те, що дає нам можливість переживати такі приємні моменти радості у житті.

Потім прозвучала коляда «Нова радість стала». До присутніх звернувся отець Михаїл. Він подякував дітям за їхній труд і послух, пообіцяв за них молитися. Подякував усім, хто був причетним до створення лялькового театру. Зокрема, педагогу-організатору Є. А. Матус за таку прекрасну ідею створення лялькового театру з метою прославити народження Месії, за написання сценарію, за нелегку працю над виготовленням ляльок та постановкою п’єси з учнями. Ролі із задоволенням виконували: Павлик Іван, Гоголь Іван, Загнітко Вадим, Новосядлий Орест, Побережний Валентин, Коваль Павло, Кошай Адріана, Кукуруза Анастасія, Островська Ольга, Павлишина Тетяна, Чернюк Анастасія, Миколюк Ірина, Саківська Вероніка, Матус Юлія.

Батюшка щиро подякував керівнику дитячого хору В. М. Федорчук, яка оформила музичний супровід вистави, і всім вчителям, які долучилися до реалізації творчого задуму. Пісню «Свято Божого Різдва» виконували учениці: Жук Валерія, Федорчук Софія, Швець Вероніка, Томак Тетяна, Саківська Вероніка, Миколюк Ірина. Фінальну пісню виконала власне і сама Виринея Михайлівна Федорчук, чим усі були приємно здивовані і навіть отець Михаїл відзначив неабиякий її талант як солістки.

Слова вдячності пролунали в адресу Миколи Михайловича Матуса, який старанно трудився над виготовленням декорацій до вистави, і Людмили Володимирівни Буйністер, яка також приклала чимало зусиль, адже працювала над костюмами і декоративним оформленням ляльок, і видно, що робила це з любов’ю, тому що лялькові персонажі були немов живі. Наостанок отець Михаїл повідомив дітям радісну звістку про поїздку до міста Києва і подарував усім різдвяні подарунки.

З благословіння батюшки Михаїла усім творчим процесом опікувалася Матушка Любов. Вона надзвичайно турбувалась, хвилювалася за усіх: і дітей і дорослих, влаштовувала їм обіди, організовувала усі поїздки, зверталася із проханнями до отця Андрія, батьків Чернюка Олександра та Васюка Віктора, які допомагали у перевезенні учнів та декорацій. Матушка була присутня на усіх виставах, щоб морально підтримати учнів і взагалі взяла на свої плечі усі організаторські питання діяльності лялькового театру.

Діти виступали у Віньковецьких дошкільних навчальних закладах «Білочка» та «Колобок», у Віньковецькому НВК, Подолянській ЗОШ, Слобідко-Охрімовецькій ЗОШ, Дашковецькому НВК та Осламівському НВК. Учні були приємно вражені, що в усіх закладах люди з теплом і любов’ю їх зустрічали, допомагали з облаштуванням усіх технічних засобів, ширм, а також пригощали солодощами, дякували за виступ і запрошували приїжджати іще. Наші актори не тільки показували виставу, а й після її завершення виходили із ляльками до малечі, розважали, забавляли їх, пригощали цукерками, робили світлини на згадку. Дітки були у захваті!

У процесі підготовки і самих виступів учні розвивали свої творчі здібності, проявляли стриманість, терпіння, взаємоповагу та взаємодопомогу. Були веселими і привітними, здружилися між собою. Під час роботи діти відчували велику радість, що змогли послужити Богу – прославити народження Його сина, Господа нашого Ісуса Христа.

 

 

Духовно-просвітницький центр «Держава»