Колишній мер Москви Юрій Лужков заявив, що при будівництві храму Христа Спасителя він зіткнувся з проблемою стародавнього прокляття, повідомляє Інтерфакс

«Мені прийшла ідея: побудувати внизу, на фундаменті Палацу Рад, храм Преображення Господнього, щоб отримати прощення ігумені за святотатство XIX століття – вимушене руйнування нашими предками її храму і жіночого монастиря», – сказав він.

«Тому там зараз насправді два храми. Верхній, власне, сам храм Христа Спасителя, відновлений в тому вигляді, яким його створив Тон, та нижній – Преображення Господнього, на честь Олексіївського жіночого монастиря, що стояв тут раніше», – заявив Юрій Лужков в інтерв'ю «Комсомольській правді».

Він нагадав, що, коли архітектор Костянтин Тон зробив проект першого храму, цар обрав місце для будівництва біля Кремля – там, де знаходився Олексіївський жіночий монастир XIV століття з храмом Преображення Господнього. Сам монастир у 1837 році за вказівкою Миколая I та з благословення митрополита Московського Філарета перевели у Червоне Село.

«Є легенда, ніби настоятелька монастиря ігуменя Клавдія прокляла це місце. Мовляв, все, що тут збудують, довго не простоїть. Прокляття ігумені здавалося абсолютним. Храм Христа Спасителя підірвали. Палац Рад зовсім не добудували, встановлені вже конструкції знесли», – зазначив колишній мер.

Він розповів і про збіг історичних дат при реалізації проекту.

«Президент Єльцин виступив з відомим зверненням до росіян, що достроково залишає Кремль. У той же самий час перед настанням Нового 2000 року патріарх Московський і всієї Русі урочисто звершував мале освячення храму Христа Спасителя. Хвилина в хвилину!» – згадує Юрій Лужков.