IMG 552022 жовтня група вихованців духовно-просвітницького центру «Держава» при Свято-Воскресінському храмі, що знаходиться у смт. Віньківці, з благословіння отця Михаїла під опікою матушки Любові та в супроводі вчительки Євгенії Анатоліївни Матус вирушили в жіночий монастир на честь Барської ікони Божої Матері.

У монастирі відбулося відкрите заняття на тему: «Богослужіння. Святе Причастя». Діти були присутніми на Божественній Літургії в храмі блаженної  Матрони Московської, написали записочки «О здравии», приклонилися до ікон, (серед яких була чудотворна ікона «Барська», « Матрони Московської» та інші чудотворні ікони) та поставили свічечки перед образами.
Після цього, з благословіння старшої сестри Дімітрії, матушка Ксенія провела для дітей екскурсію. В нижньому храмі Пророка Іллі сестра Ксенія пояснювала вихованцям, що таке спільна молитва, чи відрізняються служби у монастирях від служб у православних храмах, для чого молодим людям потрібно відвідувати богослужіння, як віра в Бога допомагає людині у житті перебороти важкі часи. Розповідала історії чудесних зцілень нашого часу. Наголосила дітям, що у якому б куточку землі вони не опинилися,  ніколи не соромилися здійснити хресне знамення, приклонитися до ікони і помолитися Богу.

Після цього дітей нагодували смачним обідом у монастирській трапезні.

Повертаючись додому, діти милувалися архітектурою Свято-Успенського храму у м. Бар. Незважаючи на прохолодну погоду, у вихованців залишилося багато позитивних вражень, адже вони їздили до монастиря, який є їхнім ровесником! Чи не диво? Поряд із давніми монастирями, які пам’ятають багатостраждальну історію нашої землі, великих зодчих і святих отців, народився невимовної краси монастир ХХI ст. Діти дізналися багато цікавого і запам'ятали корисного. Дорогою додому матушка Любов провела з вихованцями бесіду, під час якої пояснила дітям, що вони невдовзі підуть вчитися, тому їм необхідно вже  сьогодні  заявити Богу про себе, старанно молитися під час Божественної Літургії, щоб Господь послав їм здоров’я, успіхів у навчанні, а батькам сили виростити і вивчити дітей. Євгенія Анатоліївна розказала з яких частин складається Божественна Літургія, що відбувається під час цього богослужіння і яка користь відвідування служби.

Підсумовуючи проведене заняття, ми дійшли висновку, що нам усім ще багато чому потрібно навчитися, бо джерело духовної мудрості є невичерпним і ніколи не пізно здобувати нові знання заради спасіння грішної душі.