Люди, які виховані розлученими батьками, меншою мірою схильні до релігії, ніж ті, які зростали в родині, де мати і батько перебували у шлюбі. Такі результати показало нове дослідження, проведене американським The Public Religion Research Institute спільно з Religion News Service, повідомляє NEWSru.

За даними дослідження, 35% дорослих, чиї батьки були розлучені в їхньому дитинстві, вважають себе нерелігійними. Про це ж заявили 23% опитаних, батьки яких перебували у шлюбі. Таким чином з цього випливає, що нестабільність сім'ї і, навпаки, міцність цього інституту можуть вплинути на релігійну ідентичність людини.

Впливає формат сім'ї в дитинстві і на частість відвідування людьми церкви, коли вони стають дорослими. Згідно з даними проведеного опитування, 31% релігійних людей, чиї батьки були розлучені в їхньому дитинстві, відвідують службу в церкві принаймні один раз на тиждень. Про аналогічне заявили 43% їхніх однолітків, які виховувались в повних сім'ях.

На думку експертів, розлучення призводить до переосмислення дитиною всіх зв'язків із світом, включаючи релігію. При з'ясуванні причин, чому по мірі дорослішання людина може залишити віру, 60% повідомили, що зробили це, тому що перестали вірити в церковну доктрину, 32% заявили, що їх сім'я ніколи не була релігійною. У той же час 29% сказали, що до такого рішення їх привели повідомлення про деструктивні релігійні течії, ще на 19% вплинули повідомлення про випадки сексуального насильства з боку священнослужителів.

В цілому серед опитаних 39% молодих людей (у віці 18-29 років) повідомили про свою нерелігійність. Дослідники констатують, що з кожним роком зростає число нерелігійних людей – наприклад, у 1991 році лише 6% американців заявляли про свою нерелігійність.