Духовно-просвітницький центр «Держава», при Свято-Воскресінському храмі у Віньківцях, разом із православними сім'ями, піклується не тільки про моральне і духовне вдосконалення дітей, про їх розумовий та фізичний розвиток, а й про підготовку дитини до реалізації себе у соціумі.
4-5 червня, з благословення настоятеля Свято-Воскесінського храму у Віньківцях отця Михаїла, діти, які навчаються у центрі, відпочивали у Києві, а 7 червня - у Вінниці. Коли Отець Михаїл готував поїздки, він звернувся по допомогу. Із транспортом допоміг бізнесмен Олександр Іванович Горенюк. Організацію дводенного відпочинку у Києві здійснив благодійний проект «Наша лєпта», який діє з благословення блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія та створений на базі храму Святителя Миколая Чудотворця при 17 міській лікарні міста Києва. Куратором проекту є єпископ Миколай Васильківський, керівником проекту протоієрей Володимир Косточка, організатором проекту є прихожанка храму Валентина, яка була поряд з нашими дітьми, повсякчас супроводжувала в дорозі, вказувала напрямок, цікаво розповідала про історичні події та святині міста Києва.

 

По прибутті до Києва, наших дітей благословив настоятель Свято-Миколаївського храму при 17 міській лікарні міста Києва протоієрей Володимир. Діти вклонилися іконі Миколая Чудотворця під час молебну, відпочили і почастували обідньою трапезою при храмі. Далі вирушили на екскурсію до музею «Води». Діти дізналися багато корисного про водяну крапельку, переглянули науковий фільм, побачили цікаві експонати, явища природи: гейзер, водоспад, прояви дощу, почули грім і зрозуміли завдяки чому він з’являється у природі. Познайомилися із мешканцями водоймищ, побували в середині мильної бульбашки. Екскурсовод пояснила дітям, що прісної води на планеті дуже мало , тому її потрібно берегти.

Не менш цікавим виявився Київський державний академічний театр ляльок, який вражав своїми скульптурами і архітектурою. Потім група вирушила на Поділ – найдревнішу частину міста Києва. Тут виникли перші храми та монастирі. Їх було близько трьох сотень. В часи Київської Русі на Подолі була портова гавань. За переказами,саме тут Володимир Великий хрестив Київську Русь. Одночасно у воду ввійшли близько двадцяти тисяч киян, тому Дніпро для християн є другим Іорданом. Діти здійснили прогулянку на катері. Усі були в захваті від прогулянки, милувались краєвидами ріки та берегів, відпочивали, фотографувалися. Коли поверталися до берега, трішки засумували, бо залишали місця, над якими височіють купола Києво-Печерської Лаври і вже тисячі років витає Божа благодать.

Ввечері дітей благословив настоятель храму Преподобного Серафима Саровського у Пущій Водиці протоієрей Іоан Грицько.  Діти повечеряли у трапезній храму, а ночували в Київській школі-інтернаті для слабозорих дітей.

5 червня група відвідала музей популярної науки та техніки «Експерементаніум». Дітям провели цікаву екскурсію. Вони дізналися про закони фізики, в залі акустики експериментували зі звуком, мандрували темними лабіринтами, розв’язували цікаві головоломки, утворювали хмари, бачили торнадо, захоплювалися грою світла, спостерігали за плазмою та електричними розрядами, на екрані бачили себе у тепловізор.  Діти були у захваті.

Після відвідин музею, вихованців центру зустрів Архангело - Михайлівський Звіринецький чоловічий монастир, який своєю величною архітектурою дуже схожий на Афон. Діти пройшли коридорами печер, що виникли у ХII-XIII столітті, вклонилися мироточивим главам преподобних Звіринецьких святих, милувалися величчю храмів, красою настінних фресок, викладених зі смальти, приклалися до чудотворних ікон. По закінченні екскурсії діти із задоволенням пообідали у  монастирській трапезній.

Не менш цікавою була прогулянка по ботанічному саду, де найбільше дітям сподобався розарій, який вражав різноманіттям троянд і неперевершеним ароматом у повітрі.

Діти відвідали Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир, у якому вклонилися мощам Преподобного  Іони Київського Чудотворця.

Програма екскурсії була цікавою і насиченою. Діти відпочивали біля фонтану, ласували солодощами, були радісними і бадьорими. Після чого у Свято-Миколаївському храмі при 17 міській лікарні міста Києва учні центру були присутні на молебні, який відслужив куратор благодійного проекту «Наша лєпта» єпископ Миколай Васильківський. Діти молилися  про мир та злагоду в країні, про припинення розбрату та процвітання нашої держави, дякували Богу за дану можливість побувати у Києві, за тих людей, які організували їм цю поїздку. Владика Миколай благословив учнів і вручив кожному солодкі подарунки, а вчителям подарував підручники для Духовно-просвітницького центру «Держава».

7 червня молодша група Духовно-просвітницького центру вирушила на екскурсію до Вінниці. З благословення отця Михаїла, поїздкою опікувалася матушка Любов, яка звернулася до настоятельниці Свято-Троїцького  Браїловського жіночого монастиря - ігуменії матушки Антонії та архімандрита Єноха з проханням відвідати монастир. З благословення матушки Антонії, діти милувалися величчю монастиря, красою квітників обабіч доріжки, яка вела до головного входу  собору Пресвятої Троїці. У храмі дітей зустріла монахиня Арсенія, яка провела екскурсію. Потім діти приклонялись до чудотворних ікон. Зовсім маленьких, які не дотягувалися до святинь, учителі підносили на руках, але  всі мали змогу звернутися у молитві до ікони Божої Матері Браїлово-Ченстоховської та до ікони Божої Матері Браїлово- Почаївської біля яких, під час щирої молитви, отримували зцілення християни. Діти відвідали церковну лавку, де придбали іконки, подаруночки для рідних, а вчителі – духовну літературу. Після цього діти обідали в монастирській трапезній.

Після обіду вихованці поїхали до Вінниці у парк розваг. Під час розваг на батутах, гойдалках, каруселях, водяних атракціонах вони проявили масу позитивних емоцій. Потім гуляли парком, ласували солодощами. Справжнім дивом для малечі стали фонтани, які показали незабутню виставу на воді. Звучала симфонічна музика, в небо здіймалися струмені води, виграючи різними барвами, на водяному екрані розгортався цікавий сюжет, який розповідав про боротьбу світла із темрявою, добра зі злом, а завершувався торжеством невмирущої любові. Вже вечоріло, коли діти потомлені, але щасливі вирушили додому.

Від імені всіх батьків дякую отцю Михаїлу, матушці Любові, за організацію поїздок до Києва та Вінниці, бізнесмену Олександру Горенюку щиро дякуємо за спонсорську допомогу. Дякуємо вчителям, які супроводжували групи, за турботу та терпіння. Низький уклін благодійному фонду «Наша лєпта» за матеріальну допомогу, за те, що вміло поєднали відпочинок дітей з відвідуванням храмів та монастирів.  Нехай береже Вас Господь.

Господь сказав: «Пустіть до мене дітей, бо тільки той, хто серцем чистий, як дитина, ввійде до Царства Господнього». Вихованці Духовно-просвітницького Центру спішать в святий храм під покров Божий, Цариці Небесної і молитовний захист Святих, щоб отримати втіху маленьким душам і серцям. Спішать до того, хто вже дві тисячі років кличе усіх до Себе.

Справді, спільні поїздки додають яскравих барв у життя вихованців Центру, згуртовують дітей, виховують взаєморозуміння та повагу один до одного. Адже наш Центр - це невелика дружня сім‘я, яка запрошує в своє коло усіх, хто любить і шанує Бога і хоче жити по Його Закону.

Голова батьківського комітету
Духовно-просвітницького центру «Держава»
Марина Жук

Повний фото-звіт відпочинку