tri19 червня - ТРІЙЦЯ (П'ятидесятниця) (грецьк. Pentekoste), у Православній Церкві — велике двунадесяте свято, яке святкується на 50-й день від Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці...
Більше двох тисяч років назад в п'ятдесятий день після воскресіння Ісуса апостоли і Діва Марія сиділи у верхній кімнаті будинку на горі Сіон. У цій кімнаті Ісус вже два рази був учням після свого воскресіння, і там же Він провів першу літургію з хлібом і вином. І ось в один сонячний день Ісус Христос явився Діві Марії і апостолам, які до того часу вже не були пригнічені і розгублені.


Вони розуміли, що Спаситель залишив після себе Церква, в яку будуть приходити тисячі віруючих людей. Апостоли знали, що Ісус повернеться для хрещення Святим Духом, і терпляче чекали цього моменту, не відлучаючись від Сіонської світлиці. В день П'ятидесятниці апостоли могли спостерігати диво: в кімнаті подув поривчастий вітер і з'явилися язики полум'я, що охопили кожного з присутніх.
І учні відчули присутність Учителя свого, і почали говорити іншими мовами, як їм було наказано Духом Святим, щоб потім нести в різні країни і народи науку про Бога. Саме у верхній кімнаті майбутнього Сионского Храму був здійснений обряд хрещення Святим Духом, і з'явився Бог у своїй третій, завершальній, іпостасі. З тих пір тисячоліттями возвеличується Свята Трійця: Син, Отець і Дух Святий.
Цієї світлої днини разом зі свіжою зеленню в наші домівки входить мир та висока Божа благодать. Людські серця наповнюються добром, любов’ю, щирістю і всепрощенням, а ми намагаємося дарувати увагу та душевне тепло всім, хто поряд. Віриться, що у день Зіслання Святого Духа світ стає кращим, доброзичливішим і світлішим.
Сердечно бажаємо всім читачам щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь родині та всій Україні. Нехай єднає нас світло незгасних людських чеснот і у всьому допомагає всесильний і всемилостивий Господь!