img00018 березня 2016 настоятель Свято-Воскресінського храму смт. Віньківці отець Михаїл звершив Літургію Передосвячених Дарів.

Після закінчення Богослужіння настоятель отець Михайло звершив молебень великомученику Феодору Тірону і освятив коливо.

Коливо - це різновид куті, якою прийнято поминати померлих. Але в першу суботу першої седмиці Великого посту коливом не згадують покійних, а згадують чудо, яке здійснив святий Феодор Тірон в IV столітті при імператорі Юліані Відступнику.


У 362 році імператор Юліан, відступник від віри і затятий гонитель християнства, пам'ятаючи про особливу роль святої Чотиридесятниці в житті віруючих, задумав таємно зганьбити їх піст і піддати християн осміянню. Для цього він звелів протягом усього першого тижня Великого посту оскверняти продукти, що продаються на ринках міста, кров'ю ідольських жертв. Він прекрасно розумів, що, вживаючи ці продукти в їжу, люди не тільки порушать свій піст, але і стануть відступниками від християнських законів - ідоложертовне нам заборонено їсти. Але задумам злочинців не судилося збутися.

Константинопольському архієпископу Євдоксію з'явився великомученик Феодор Тірон. Цей воїн здобув собі мученицький вінець при імператорі Максиміліана, в Амасії, близько 306 року. Він звелів архіпастиреві скликати рано вранці, в чистий понеділок, всіх віруючих і заборонити їм купувати на ринках осквернені продукти. Для тих же, хто не мав домашніх запасів, і міг відчувати потребу в їжі, він порадив вживати в їжу коливо або кутю. Таким чином блюзнірські наміри Юліана були викриті і осоромлені.

І ось вже з 4 століття Православна Церква святкує пам'ять Феодора Тірона, і вихваляє його як захисника християнства. І саме в його честь освячується коливо.

По закінченню освячення, коливо було роздано всім присутнім в храмі. Частину колива віднесли і роздали у місцевій лікарні. Персонал лікарні та люди які знаходяться на лікуванні були дуже раді та вдячні.