Img002Зима є випробуванням для кожної людини: короткий світловий день, холодні вітри, сніг, сльота. Тому настання весни є довгоочікуваною подією, яку неодмінно потрібно відзначити. Раніше люди вірили, що молода Весна занадто слабка, щоб здолати стару хитру Зиму і щоб допомогти їй прогнати холод потрібно влаштовувати веселі гуляння. Ці гуляння отримали назву Масляна із-за того, що люди намагалися удобрити, «задобрити» весну.

Традиційне свято Масляна відзначається протягом цілого тижня (іноді трьох днів). Дата початку торжества залежить від дати Великодня . Як правило, Тиждень масляна святкується в останній тиждень перед Постом. У православній церкві Масляний тиждень називають Сирною седмицею або Мясопусним. У ці дні відбувається «відпуст м'яса», тобто православні можуть останній раз скуштувати продукти тваринного походження перед Постом.

 

Сирна седмиця – це останній підготовчий тиждень до Великого посту, що присвячується єдиній меті – примирення з ближніми, прощенню образ, підготовці до покаянного шляху до Бога – в цьому його християнська складова.

Це час, який потрібно присвятити доброму спілкуванню з близькими, рідними, друзями, а також благодійності.

Саме тому, 13 березня з благословення протоієрея Михаїла, за організації викладачів та вихованців Духовно-просвітницького центру біля Свято-Воскресінського храму було проведено чудове свято на честь Масляної.

Під час свята всі юні вихованці центру показали не тільки свою спритність, кмітливість, швидкість у спортивних іграх, таких як: перетягуванні канату, бігу у мішках та наввипередки, а й свої знання основних християнських чеснот та Біблійних істин. У змаганнях не було переможених, адже за свою активність та старанність усі без винятку були нагороджені гарними подарунками.

Далі на усіх чекала смачна трапеза – батьки підготували для дітлахів різних смаколиків і, звичайно, багато рум'яних млинців, що є символами Масляної та здавна асоціюються у людей з сонцем.

Справжнім подарунком для вихованців центру стало катання на конях. Упряжка з кіньми, прикрашеними дзвониками, квітами, веселим сміхом та піснями дітлахів, зробила прогулянку надзвичайно вдалою, веселою та незабутньою.

«Яке гарне свято. Так весело, цікаво. Дійсно святкування масляної по-християнськи», - говорили прихожани храму.

По закінченні свята, вихованці центру занесли смачних млинців і у відділення центральної лікарні, щоб люди, які знаходяться там на лікуванні, також не залишились осторонь святкувань та швидше одужали.

Від імені батьків та вихованців центру хочу висловити щиру подяку настоятелю храму отцю Михаїлу, матушці Любі, керівнику Духовно-просвітницького центру Федорчук Віринеї Михайлівні та всім, хто допомагав у підготовці такого чудового свята.

Подібні свята необхідні для зближення людей, налагодження спілкування, укріплення духовності у суспільстві, надання дітям можливості наблизитися до Церкви, стати ближчими до Бога, один до одного.

М.Жук, мама Івана Жука - вихованця молодшої групи «Ангелятко».