5 березня столи біля вівтаря Віньковецького Свято-Воскресінського храму було в кілька рядів вгору вкладено хлібинами та калачами. На них горіли свічки.

Так завжди, в Батьківську суботу, а то було саме це церковне свято, прихожани несуть до храмів хліб, солодощі, інші продукти на спомин про своїх померлих рідних й близьких. Але ж цей храм невеликий, а люди стільки пожертв позносили.

Проте для парафіян Віньковецького приходу Хмельницької єпархії, де править благочинний отець Михайло, таке не дивина.

 

- Щонеділі до нас значно більше людей приходить, аніж сьогодні. І дітей завжди дуже багато, - каже прихожанка Віра Леонідівна Затерка, яка відвідує Свято-Воскресінський храм уже 20 років.

Того дня на Богослужінні було по-особливому урочисто. Люди тримали в руках запалені свічки, злагоджено й гарно співав церковний хор. Навіть ті, хто приїхав сюди вперше, як я, відчували сімейний затишок, що панував у церкві. Це природньо, адже тут збираються люди, які багато років знають одне одного й дійсно відчувають себе однією сім’єю, братами й сестрами во Христі.

А відеооператор телеканалу Інтер  Євген Єльшевич разом зі своїм асистентом Олексієм Огулею невтомно знімали впродовж усієї служби. Скромно стояла біля дверей молода гарна жінка - журналіст Марина Іскра-Чистякова.

Після Богослужіння, отець Михайло пояснив прихожанам, що телевізійники, які  до них сьогодні приїхали, не просто робили зйомки служби Божої - вони проводять акцію: привезли  для тридцяти маленьких дівчаток, які невдовзі оселяться в сиротинці, що будується поруч з храмом,  подарунки. Благочинний попросив чоловіків-парафіян допомогти розвантажити мікроавтобус журналістів з подарунками.

Вони були щедрі: два великих холодильника, дві хлібопечі, багато дитячих книжок, одягу, іграшок, солодощів.

Що ж це за люди такі щедрі працюють на Інтері та чому вони вирішили обдарувати Віньковецький сиротинець?

То були представники великої творчої групи телепередачі "Ранок на Інтері", яка виходить в ефір щодня з 6.45 до 9-ої ранку. Ці молоді люди вже вдруге приїхали до Віньковецького православного храму. Вперше вони побували тут 15 грудня минулого року, напередодні Дня Святого Миколая, одразу, як дізналися, що настоятель Свято-Воскресінського храму разом зі своїми парафіянами будує сиротинець. Журналісти "Ранку на Інтері" вже другий рік організовують благодійну акцію "Диво починається". Це телемарафон, де відбувається онлайн-аукціон, на якому на продаж виставляють найрізноманітніші предмети, навіть дороговартістну техніку, особисті речі зірок шоу-бізнесу, відомих телеведучих та інших знаних людей. Телеглядачі, а серед них знаходиться й чимало заможних щедрих людей, охоче розкуповують ці речі з аукціону, а його організатори надсилають зароблені кошти на потреби сиріт, інвалідів, тяжкохворих та зубожілих людей.

Після того, як у грудні 2015 року Інтер показав перший відеосюжет про будівництво у Віньківцях сиротинця і запросив усіх, хто може, допомогти  швидше завершити цей соціальний проект, відгукнулося  багато людей, які надіслали кошти та подарунки для цього дитячого будинку сімейного типу.

Марина Іскра-Чистякова, автор сюжету про будівництво віньковецькими православними  християнами сиротинця,  розповідає яке враженя справила на неї ця добра справа отця Михайла:

- Наскільки я знаю, це буде лише другий сиротинець, збудований в Україні церковною православною громадою. Перший вже функціонує в Чернівцях. То дійсно Боже диво, що в ці скрутні часи, які ми нині переживаємо, знаходяться добрі люди, котрі вкладають свої кошти та працю в таку необхідну і благородну справу. Ми неодмінно ще приїдемо у Віньківці на відкриття цього дитячого закладу. Мені також дуже сподобалася недільна школа для дітей, що діє при Свято-Воскресінському храмі. А його настоятель отець Михайло не лише чуйна людина, гарний господар, але й цікавий освічений співрозмовник, з яким приємно спілкуватися. Своїм словом він відкриває серця людей і заохочує їх творити добро.

Я приєднуюся до слів журналістки з Інтера і закликаю усіх, хто хоче залишити свій добрий слід на Землі та допомогти маленьким сиріткам зростати в батьківській любові та сімейному затишку, приєднатися до акції "Диво починається", що проводить телеканал Інтер, і взяти участь у творенні дива у Віньківцях.

Нехай воно продовжується ще багато років.

Докладніше про будівництво сиротинця при Віньковецькому Свято-Воскресінському храмі та контакти його настоятеля отця Михайла - на сайті: http://vinkivci.org

Тетяна Подобна