Наша Церква заснована Господом Ісусом Христом і покликана об’єднувати, а не розділяти людей.

   Українська Православна Церква є Церквою народу України. У будь-яких умовах вона готова проповідувати Євангеліє, допомагати людям досягти духовного миру і спасіння.

    Незважаючи на намагання певних сил роз’єднати вірян, захопити храми, як це відбувається зараз у деяких областях України, примусити зректися правил своєї віри, Українська Православна Церква являє свою єдність.

  В одному з інтернет видань вийшла стаття під гучною назвою «Настоятель храму Московського патріархату готовий судитися із хмельницькою владою за землю», в якій йдеться про Храм Святих Новомучеників і Ісповідників Землі Нашої Української Православної Церкви, який будується в мікрорайоні Ракове, що в місті Хмельницький.

      Настоятель храму  протоієрей  Олег (Яворський) подав на розгляд сесії обласної ради питання про передачу землі (30 соток)  навколо будівлі храму в постійне користування, так як окрім самого храму, планується відкрити іконописну школу та бібліотеку які діятимуть для місцевих жителів і будуть працювати на безкоштовній основі.

    Дане питання викликало шквал обурення серед депутатів, мовляв « - В той час, коли йде війна проти окупанта, московські попи відмовляються відспівувати українських військових, які там загинули, більше того, ці священики попросту захищають те, що відбувається на Донбасі».

     Хочеться сказати, що депутати які так говорять ні коли не відвідують храми, а керуються лише  власними  політичними амбіціями.

     Українська Православна Церква виступає за незалежність і територіальну цілісність України. За кожним богослужінням духовенство підносить молитви про нашу країну, про її владу та воїнство. Ми любимо свою Батьківщину і бажаємо їй миру і процвітання. А міф про те, що в УПЦ відмовляються відспівувати загиблих в АТО солдатів легко спростувати. Наведемо лише один приклад. На початку 2014 р. з’явилася новина, що в Житомирській області священик УПЦ відмовився відспівувати загиблого солдата української армії. Але невдовзі цю звістку спростували самі рідні і близькі загиблого. Виявилося, що місцевий священик навпаки допомагав з похоронами, а чутки про інцидент розпускали недоброзичливі мешканці.

   Переважна частина українських воїнів і офіцерів у зоні АТО – віруючі саме УПЦ. А тому всі звинувачення на адресу нашої церкви – це звинувачення на адресу тисяч військовослужбовців, їхніх родин, сотень волонтерів – наших парафіян. Ми маємо чимало прикладів реальної допомоги українським бійцям з боку УПЦ, але на жаль, засоби масової інформації не завжди їх помічають.

 З вище наведеної статті випливає одне -  земельні питання традиційно викликають жваве обговорення серед обранців. Агресивний заголовок статті і перекручування фактів наводить на думку, що комусь конче потрібно питання духовні замастити політикою, аби під шумок скористатися цією земельною ділянкою у власних цілях. 

прихожанин Свято-Воскресінського храму  Володимир Гудований