“Не хочу же оставить вас, братия, в неведении об умерших (κεκοιμημενων), дабы вы не скорбели, как прочие, не имеющие надежды. Ибо, если мы веруем, что Иисус умер и воскрес, то и умерших в Иисусе Бог приведет с Ним” (1 Фес. 4: 13-14).

Субота на другому тижні Великого посту – особливий день. Вона є великопісною поминальною, під час якої в храмах особливо моляться за померлих. Тож і в Свято - Воскресенському храмі, 7 березня, відслужили заупокійну службу.

Святитель Афанасій, розмірковуючи про сенс батьківських субот, під час яких поминаються усі спочилі від наших днів до Адама, серед іншого зауважував: «Якщо б усі православні християни почали б молитися виключно тільки про своїх родичів і друзів, якою б за словом Євангелія була б їхня винагорода? Адже і грішники люблять тих, хто їх любить. А головне — в тому разі, коли кожний молився б лише за своїх, поминання тривало б недовго – кілька десятиліть після смерті — доти, доки живі ті, хто знав і любив нас. Але саме для того, щоб подолати невблаганний час та помолитися дійсно за всіх одвіку спочилих, навіть за тих, чиї імена стерлися з людської пам’яті століттями минулого, і встановлено в Православній Церкві традицію батьківських поминальних субот».

Наслідуючи його слова, в нашому храмі читались не лише поминальники прихожан, а й згадувались всі воїни, які загинули на полі брані, браття, сестри, батьки, на майданах і на Сході нашої держави, невинно убієних воїнів та православних християн. Нехай Господь упокоїть їхні душі у царстві небесному.

                

Масляна

    У Свято-Воскресінському храмі 27 лютого відзначили пам'ять великомученика Феодора Тірона і освятили коливо.

    У п’ятницю першої седмиці Великого посту звершується пам'ять дива великомученика воїна Феодора Тірона. Після Костянтина Великого та його сина престол імперії зайняв Юліан, прозваний Відступником. Назвали його так тому, що він зрікся Христа і розпочав на християн гоніння, в більшості таємні.