Для православних християн Великий піст у 2017 році починається 27 лютого і триватиме він до 15 квітня.

Неділя про Страшний Суд – це друга назва, бо цього дня читається святе Євангеліє, в якому Ісус Христос говорить про Страшний Суд та про вічну нагороду для праведних і вічну кару для грішних. Ісус сьогодні не бажає нас залякати, стривожити, Він всіляко бажає збудити кожну людину зі сну, в який впадає особа, коли не хоче жити, як велить Христос.

Ці сорок діб – це десята частина Божого року, що їх призначила Свята Церква для того, щоб ми постили й добрими вчинками змили із себе бруд наших гріхів. Це – час на підрахунок нашого життя за цей рік, щоб ми готувались до великого свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Істинний піст полягає в нелицемірному і щирому дотриманні церковних правил посту не перед очима ближніх, а перед очима Бога Серцезнавця, і не тільки в тому, щоб не їсти заборонену їжу, а й в духовному вдосконаленні своєї особистості, очищенні своєї душі від усякого гріха, і наближенні її до Господа. Піст, за словами Євангелія, є найбільш зручним часом для здобування духовних скарбів. Він вчить нас стриманості. У піст ми привчаємося стримуватися від примхи плоті, яка завжди прагне бути головною над духом, пригнічує всі духовні прагнення. Як описав святитель Лука Кримський: «Плоть не веде нас до добра, вона є джерелом більшості гріхів і спокус. В догоджанні плоті – сущність більшості гріхів. І якщо осмисливши це, ми змушуємо нашу плоть постити, якщо позбавляємо її смачних чисельних страв, примушуємо задовольнятися найменшим, то цим ми отримуємо перемогу над нею, усуваємо те, що заважало нам жити духовним життям, даємо свободу духові, окриляємо його в його прагненні до всього святого, небесного, піднесеного».

Наша мета – стримуватися від усяких злих пристрастей і похотей, від усього, що диктується нашою самолюбністю. А для цього потрібно виховувати свою волю так, щоб вона була направлена на боротьбу з пристрастями, щоб всі бажання наші були направлені не до задоволення наказів плоті, а до життя з думкою про Бога, про заповіді Христові. Тому людина, яка звикла постити, здобуває величезну силу в боротьбі з усіма спокусами. В цьому основне значення посту. Також піст, а особливо, Великий піст, має ще й інше значення, тому що це час покаяння, сповіді, святого Причастя. І тому потрібно проводити його з постійною думкою про гріхи і необхідність покаяння, з думкою про те, щоб очистити свою душу від темряви гріха і впустити в неї світло Господнє.

Святий Піст – це час милостині, добрих діл і наших жертв в ім`я Ісуса.

Нехай терплячий наш Спаситель благословить наш український народ, щоб ми пройшли Святий Піст із великою користю для наших душ!

Духовно-просвітницький центр «Держава»