«Брудна» інформація, яка щодня з'являється у ЗМІ, є приводом до відкритого переслідування духовенства та прихожан УПЦ. Про це сказав Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, на засіданні єпархіальних зборів, присвячених підбиттю підсумків 2016 року.

«Сьогодні всі ми є свідками того, як Українську Православну Церкву хочуть зробити ворожою українському суспільству, – сказав Владика Онуфрій. – Через «брудну» інформацію, яка щодня з'являється у ЗМІ, у деяких з'являється привід для відкритого переслідування нашого духовенства та парафіян. Ця інформація також сприяє почастішанню актів вандалізму в храмах УПЦ».

Предстоятель Української Православної Церкви також говорив про упереджене ставлення нинішньої влади до УПЦ.

«Про таке ставлення свідчить і розпорядження Міністерства культури дозволити служити Київському патріархату в церкві Національного заповідника «Софія Київська», – підкреслив Блаженніший Онуфрій. – Кабмін, можна сказати, таємно виділив розкольникам храмове приміщення Софійського заповідника».

Митрополит Київський і всієї України позначив головну протидію розколам у нинішньому церковному житті.

«Незважаючи на багатогранність діяльності нашої Церкви, незмінною і основною для Неї залишається Молитва, – сказав Владика. – Першочерговим завданням пастиря є окормлення парафіян. А це, в першу чергу, звершення Богослужінь, Сповідь та духовне просвітництво. Якщо все це присутнє, то паства стає сильною і внутрішньо зібраною для протидії розколу. Щоб мати таку сильну паству, від нас, як від пастирів, потрібно, щоб ми самі жили благочестиво, щоб ми своє життя розчинили в Молитві».

Блаженніший зазначив, що особливої уваги заслуговують переселенці із зони АТО та військові, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України і тепер повернулися додому. «Ці люди потребують нашої духовної опіки», – підкреслив Владика Онуфрій.