17 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари. Діва Варвара жила в III столітті в місті Іліополі Фінікійському. Вона відрізнялася особливою красою і була замкнута батьком Діоскором, а він був язичником, у вежі для того, щоб приховати її від сторонніх очей. Вивчаючи навколишній світ, який було видно їй з вікон, діва Варвара прийшла до думки про наявність єдиного Творця. Коли батько, бажаючи її одружити, дозволив виходити з вежі, вона познайомилася з християнами Іліополя і прийняла хрещення.

«Пізніше Діоскор дізнався про релігію Варвари і піддав її жорстокому катуванню. Правитель міста Мартіан надав батьку право здійснити суд над дочкою, який і обезголовив Святу.

Подвиг великомучениці Варвари змусив здригнутися як древній язичницький світ, так і нас, сучасників. Нажаль, юнакам та дівчатам дуже часто не вистачає слухняності, терпіння, твердості у вірі та відданості Господу. А це призводить до втрати духовності, що є трагедією сучасного суспільства. І тому нам важко усвідомити подвиг святої Варвари заради спасіння людства. Бо саме впровадження християнства вказало людям шлях до Бога.

Мощі святої великомучениці зберігаються в місті Києві, у Володимирському кафедральному соборі. Тисячі християн приходять цього дня до храму і прикладаються до святині. Вони віддають свою пошану та просять її молитов перед престолом Господа про милість, добробут, мир та любов для всього світу. А сама свята діва Варвара разом невидимо стоїть у храмі і молиться за нас.