27 ВЕРЕСНЯ – СВЯТО ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

У свято Воздвиження Хреста Господнього православні християни почитають Бога. Богослужіння цього дня наповнене особливою духовною величчю. Настоятель обережно бере з престолу Святий Хрест, прикрашений квітами, бо він безцінна святиня, покладає його на голову і, слідуючи за свіченосцями, виходить з олтаря північними дверима до Царських врат. Усі люди віддають шану Хресту триразовим земним поклоном, бо мають віру, що він збереже їх від зла. Підходять до Хреста, поклоняються і цілують його віруючі, в надії на зцілення від хвороб, просять Господа, щоб він простив їм гріхи.

На спомин про страждання і смерть Господа Іісуса Христа в цей день дотримуються строгого посту. Це свято відзначається в пам’ять знайдення Чесного і Животворящого Древа Хреста Господнього рівноапостольною царицею Єленою. В день повернення Животворящого Хреста з Персії патріарх, щоб дати можливість всьому народу бачити Святиню, воздвигав Хрест, повертаючи його до всіх чотирьох частин світу, і кожного разу люди побожно поклонялися. Адже Святий Хрест – це вічно живий символ безконечної Божої любові до нас, грішних, символ Христової жертви, символ нашого спасіння, символ Христової перемоги над смертю і дияволом. І здається, що у цей день не лише ми поклоняємось перед Святим Хрестом, а й самі ангели віддають шану Древу Господньому, співаючи свої пісні.

Шановні брати і сестри! Здійснюючи хресне знамення, ми кожного разу визнаємо свою віру в Нашого Спасителя. Пам’ятаймо, віддаючи честь Святому  Хресту, ми віддаємо честь Христовій жертві, його мукам і смерті заради нашого з вами спасіння.