Президент Олександр Лукашенко вважає, що в республіці має бути більше білоруських священиків. Про це він заявив у четвер на зустрічі з Синодом Білоруської Православної Церкви, повідомляє TUT.BY

«Ми розраховуємо на більш глибоку залученість церкви у соціальний процес. Дуже важливо, щоб православна церква продовжила сприяти зміцненню міжконфесійної злагоди в Білорусі, демонструючи зразок цивілізованих відносин», – підкреслив Олександр Лукашенко.

Президент зазначив, що БПЦ займає провідне місце в житті країни, проте є й інші конфесії. «Ми завжди мирно існували завдяки розумній, виваженій політиці держави і православної церкви щодо католиків та інших віруючих. Моя позиція однозначна: нам ділити в цьому світі нічого. Ви як потужна, велика конфесія маєте інших поважати і підтримувати», – упевнений голова держави.

Значущим напрямком діяльності церкви, зазначив Олександр Лукашенко, є виховання підростаючого покоління, залучення його до участі у різних соціальних проектах. «В країні створені прекрасні умови для навчання і праці, ведеться робота з підтримки талановитої молоді. Однак перед суспільством регулярно виникають нові завдання, у вирішенні яких необхідна більш активна участь церкви, – підкреслив білоруський президент. – Я не скажу, що держава і священнослужителі мало діють, але треба знайти той делікатний підхід, який властивий церкві в цьому процесі. Вона повинна мати ініціативи, освічені і високоморальні кадри. Тому держава надає і буде надавати всіляку підтримку духовним школам БПЦ у підготовці священнослужителів. Так, як і іншим церквам».

Президент також звернув увагу, що часто саме церква допомагає людям формувати відповідальне ставлення до життя і здоров'я. «На людину, яка самостійно не справляється зі своїми слабкостями і залежностями, голос священика часом справляє більший вплив, ніж розмови з рідними або зусилля медиків», – сказав голова держави.

Президент вважає, що інші конфесії мають взяти приклад з БПЦ та готувати священнослужителів з громадян Білорусі. «Тут повинні служити білоруси, нехай іноземці й є безмежно відданими нашому народові і державі. З перших днів свого президентства я проводжу цю лінію, насамперед щодо католиків. І зрушення разючі: дуже багато прийшло священнослужителів-білорусів в католицьку церкву», – зауважив Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, у 2015 році Олександр Лукашенко висловив невдоволення службою деяких польських священиків у Білорусі. «Що стосується католицьких священнослужителів з Польщі, я не дуже задоволений службою деяких з них в Білорусі. Вони займаються не тими речами», – зазначив Лукашенко. Він не пояснив причини свого невдоволення, але розповів, що неодноразово говорив про це вищим ієрархам в католицькій церкві.

«Ми повинні готувати білоруських священнослужителів, щоб вони отримували освіту і служили в нашій церкві на нашій землі», – заявив тоді президент.

Незадовго до цього уповноважений у справах релігій і національностей Леонід Гуляко на засіданні, присвяченому підсумкам роботи держорганів у справах релігії та національностей, заявив, що деякі ксьондзи з Польщі пробують займатися політикою. «Їм не подобається наша країна, наші закони, керівництво. В таких випадках ми не погоджуємо продовження їхнього перебування в нашій країні».