Представники традиційних релігійних громад Росії закликали вивести аборти з Обов'язкового медичного страхування. Про це повідомляє Інтерфакс.

Як відзначили релігійні діячі, дитину до моменту народження нерідко "цинічно називають "продуктом зачаття", відмовляють йому у праві вважатися людською істотою", а надання операції з позбавлення від зачатого немовляти як безкоштовної та легкодоступної послуги, що фінансується з державних дотацій, "по-суті, виправдовує аборти в очах суспільства, прирівнюючи їх до лікування хвороб".

"Ті, хто відмовляє у праві на життя дитині, яка не народилася, йдуть проти Бога, совісті та моральних законів. Знищення беззахисного життя, прихованого в утробі матері, є тяжким гріхом. Ніякі міркування власного комфорту, вигоди та помилкові побоювання не можуть виправдати гріх дітовбивства, що неминуче призводить до негативних фізіологічних, моральних та духовних наслідків усіх співучасників цього злочину", – йдеться у заяві міжрелігійної ради Росії, що публікує служба комунікації синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків.

"Вважаємо, що аборти не можуть робитися за рахунок платників податків, у тому числі, віруючих», – ідеться у документі. Його автори переконані, що держава повинна розробити ефективну концепцію протидії абортам "і в якості одного з пріоритетних напрямків національної політики виділяти фінансування на профілактику цього згубного явища", надавати допомогу жінкам, які вирішили залишити немовля, та одиноким матерям, які опинилися у важкій життєвій ситуації.