Братія Свято-Успенської Почаївської Лаври та братія Свято-Духівського скиту Лаври опублікувала звернення у зв'язку з прийдешнім Всеправославним Собором, що відбудеться з 16 по 27 червня 2016 року на острові Крит (Греція). Про це повідомив сайт Почаївської Лаври.

Насельники Свято-Успенської Почаївської Лаври повідомляють про те, що поділяють стурбованість своїх побратимів ченців, архієреїв, священиків, боголюбивих мирян, які піклуються про своє спасіння і про долю Церкви Христової.

На думку братії, найбільше запитань і зауважень викликає документ під назвою «Відносини Православної Церкви з іншим християнським світом». Насельники повідомляють, що вони солідарні і згодні з думкою Священного Синоду Болгарської Православної Церкви, Архієрейського Синоду РПЦЗ, Священного Кіноту Святої Гори Афон, Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ, митрополита Лімассольского Афанасія (Кіпрська Православна Церква).

Братія підкреслює значимість судження владики Веніаміна, митрополита Владивостоцького і Приморського, висловленого ним у листі учасникам конференції «Всеправославний Собор: думки і очікування», що проходила 19 квітня 2016 року в Православному Свято-Тихонівському гуманітарному університеті.

«Від себе хочемо запевнити прихожан та паломників нашої Лаври, що, сподіваючись на милість Божу, покрову та заступництво Цариці Небесної, братія-насельники Гори Почаївської і далі будуть робити все можливе для того, щоб в храмах обителі віруючий народ отримував Божественну Благодать у Таїнствах святої Православної Церкви. Божественна Істина досконала і незмінна. А нам Спаситель світу довірив її зберігати і проповідувати, а не «доопрацьовувати». Закликаємо боголюбивий народ піднести свої молитви, щоб Всемилостивий Господь й надалі зміцнив всіх нас у чистоті Православної віри, в якій тільки можливе вічне спасіння», – йдеться у зверненні.