Патріарх та Священний Синод Константинопольської Православної Церкви звернувся з енциклікою про скликання Всеправославного Собору на острові Крит 18-27 червня 2016 р. Про це повідомляє Goarch.

«Православна церква визнає тільки одну владу – Собор її канонічних ієрархів... Церковні догмати та святі канони несуть на собі печатку соборності. Православна Церква є Соборна», – наголошується у посланні. Причому, як додається, Церква з початку своєї історії йшла по шляху істинної соборності.

Як повідомляється, Всеправославний Собор почне свою роботу з Всеправославної урочистої Божественної літургії у Соборі Святого Міни в Іракліоні на о. Кріт у Греції, у свято П'ятидесятниці, або Святої Трійці. А обговорення документів Собору пройдуть у Православній академії у Колімбарі, поблизу м. Ханья. Головувати на Соборі буде Вселенський Патріарх Варфоломій.

У посланні підкреслюється, що головне завдання майбутнього Всеправославного Собору – продемонструвати світу те, що Православна Церква є Єдина, Свята, Соборна та Апостольська, об'єднавшись у Таїнствах, особливо в Євхаристії, та у православній вірі. Також нагадується про те, що всі проекти документів Собору доступні для ознайомлення та обговорення.

Патріарх Константинопольський Варфоломій та члени Синоду Константинопольської Церкви також закликали всіх православних на молитву про те, щоб Всеправославний Собор зміцнив Єдину та Апостольську Церкву на славу Господа.

«Ми живемо у критичні моменти, і єдність Церкви має бути прикладом єдності для людства, що роздирається конфліктами. Успіх Святого та Великого Собору відноситься до кожного члена Церкви», – підсумовується в енцикліці.