ng426 березня в Україні відзначається день Національної гвардії.

25 березня, напередодні Дня Національної гвардії України, керівник Відділу Вінницької єпархії з душпастирської опіки ЗСУ протоієрей Сергій Ковтун взяв участь в урочистостях, що відбулися у військовій частині 3028, що дислокується в місті Калинівка на Вінничині.

Священик вшанував пам’ять воїнів, загиблих на сході України, та взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим військовослужбовцям.

Під час урочистого зібрання, яке відбулося у Калинівському районному будинку культури, протоієрей Сергій від імені митрополита Вінницького і Барського Симеона привітав із святом командира військової частини, офіцерів і військовослужбовців. Дякуючи за несення служби, отець Сергій побажав воїнам Божої допомоги, міцності духу та тілесних сил.

З нагоди відзначення другої річниці від Дня створення Національної гвардії України у Кременчуці відбулись урочисті заходи у військовій частині 3059. Військовослужбовців вітали представники влади, керівники силових структур, громадські діячі. Участь в урочистостях також взяв єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай разом із головою Єпархіального військового відділу протоієреєм Костянтином Масловим.

У своєму вітальному слові Його Преосвященство подякував військовослужбовцям за самовідданість у захисті Вітчизни та побажав здоров’я, міцності духу, бадьорості, мужності. Преосвященний владика підкреслив, що дякуючи за кожен мирний день в Україні, Свята Православна Церква продовжує невтомно молитися за досягнення благословенного миру і збереження цілісності та суверенітету нашої Вітчизни. З нагоди 2-ї річниці Національної гвардії України єпископ Миколай нагородив Архієрейськими грамотами та пам’ятними відзнаками членів командування та особового складу військової частини.

У свою чергу нацгвардійці висловили вдячність Преосвященному архієрею за розвиток духовності, благодійну та молитовну підтримку, а також нагородили Його Преосвященство медаллю «За гідність і патріотизм».

Того ж дня єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп взяв участь в урочистостях до Дня Національної гвардії України, що проходили в Олександрійській військовій частині 2269. У своєму вітальному слові українським воїнам Його Преосвященство підкреслив першочергову важливість жертовної любові та служінні своєму народу і Державі. Після вітання Преосвященний владика всіх благословив та окропив святою водою.

25 березня на Хмельниччині, на запрошення командування військової частини А2370, що в смт. Ярмолинці Ярмолинецького району, клірик Хмельницької єпархії протоієрей Олексій Шаповал взяв участь у заходах з нагоди відправки військовослужбовців у місто Краматорськ Донецької області.Отець Олексій звершив молебень і окропив військових святою водою. Звертаючись до воїнів, священнослужитель побажав їм Покрову та заступництва Пресвятої Богородиці, з честю виконати свій військовий обов’язок, захищаючи мир, і повернутися всім живими та неушкодженими додому.