На даний час в установах виконання покарань Дніпропетровської області створено та обладнано 7 православних храмів, 10 молитовних кімнат і одна каплиця.

11 березня в корпусному відділенні Дніпропетровської установи виконання покарань (№4) управління ДПтС України в Дніпропетровській області, де перебувають ув’язнені жінки, почалося обладнання молитовної кімнати на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело». Про це повідомляєІнформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на офіційний сайт Дніпропетровської єпархії.

Будівництво молитовної кімнати стало можливим завдяки ініціативі волонтерів благодійної організації «Преображення» та Відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної системи Дніпропетровської єпархії. Благе починання благословив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, а керівництво управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області та ДУВП № 4 підтримало ініціативу.

Як повідомив заступник керівника відділу у справах пастирської опіки пенітенціарної системи Дніпропетровської єпархії протоієрей Валентин Дорощук, це вже не перший досвід співпраці установ виконання покарань Дніпропетровщини з Дніпропетровською єпархією. Всього на даний час в установах виконання покарань Дніпропетровської області створено та обладнано 7 православних храмів, 10 молитовних кімнат, одна каплиця і 3 молитовних куточка.Напередодні, 10 березня, відбулася робоча зустріч керівництва Дніпропетровської установи виконання покарань (№4) управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області (в минулому – СІЗО) з представниками духовенства Дніпропетровської єпархії. Під час зустрічі священики привітали нового начальника ДУВП № 4 підполковника Олександра Іскру з призначенням на посаду, передали святительське благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, а також розповіли про багаторічну конструктивну співпрацю керівництва колишнього СІЗО з духовенством Дніпропетровської єпархії. Начальник ДУВП Олександр Іскра подякував священнослужителям за візит і запевнив у підтримці, яку керівництво установи і надалі надаватиме православному духовенству в питаннях пастирської опіки як утримуваних в установі осіб, так і персоналу.Раніше, 1 березня, священнослужителі Дніпропетровської єпархії УПЦ взяли участь у службовій нараді співробітників виправної системи Дніпропетровської області. Під час зустрічі духовенство і пенітенціарії висловили надію на подальшу співпрацю, а також позначили коло питань, для успішного вирішення яких потрібна спільна ініціатива і зусилля Дніпропетровської єпархії, а також виправної системи Дніпропетровської області.