nadВідтепер у Києві діє церковна лінія довіри «Надія» – священики Української Православної Церкви надають по телефону духовну підтримку всім потребуючим України. Про це повідомляє сайт Синодального відділу УПЦ у справах молоді.

За словами координатора проекту протоієрея Владислава Діханова, телефонну лінію заснували на прохання українців.

«Стресова ситуація у країні накладає на людей свій відбиток. Тому їм так важливо бачити підтримку духівників і таким чином зберегти мир у своїх душах», – зазначив протоієрей Владислав Діханов.

Зокрема, на питання людей відповідатимуть десять київських священиків. Всі – з вищою богословською освітою.

«Коло запитань, на які відповідають священики, – величезний, але ми не даємо медичних або політичних рад. Також не інформуємо про те, як дістатися в той чи інший храм, тобто ми не "довідкова"», – сказав учасник проекту «Надія» протоієрей Віктор Іващук.

Не виключено, що незабаром приєднаються до колл-центру і психологи.

«Лінія підтримки «Надія» не схожа на традиційний колл-центр із стаціонарними телефонами та комп'ютерами. Адже священики не сидять на місці, кожен з них служить у храмі та має ряд послухів. Тому всі дзвінки надходять на мобільні телефони. Вільний оператор миттєво відгукується. Якщо ж лінія зайнята – не поспішайте класти трубку, залишайтеся на зв'язку – вас обов'язково з'єднають», – кажуть у колл-центрі.

Колл-центр працює з 12:00 до 22:00. Дзвінки на номер підтримки на телефон 0800 50 26 86 – безкоштовні.

Для УПЦ подібний досвід – не новий.