20 березня, в Неділю першу Великого посту, у день свята Торжества Православ’я, в єпархіях Української Православної Церкви відбулися святкові богослужіння та урочисті заходи.У день свята, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні кліриків собору звершив Божественну літургію святителя Василія Великого. Ввечері того ж дня Його Високопреосвященство очолив Чин моління за святі ікони. Як зазначають у прес-службі Вінницької єпархії, цей чин був написаний 94 роки тому священномучеником Інокентієм, архієпископом Вінницьким, та був вдруге в історії його існування відслужений у Вінницькій єпархії.

Урочисті богослужінні з молебним співом Торжеству Православ’я відбулися у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Дніпропетровська. З нагоди свята, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звернувся до пастви з відеозверненням.

 

 

Традиційним хресним ходом відзначили свято Торжества Православ’я рівняни. Кілька тисяч віруючих з молитвою пройшли вулицями міста від кафедрального Свято-Воскресенського собору до Свято-Георгіївського подвор’я Свято-Миколаївського жіночого монастиря. Урочисту ходу очолив митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій. По закінченні хресного ходу, під час якого віряни подолали близько 3 кілометрів шляху, відбувся святковий молебень Торжества Православ’я  

.