Християнство приборкує не тільки особисті пристрасті людини, воно утримує все людство від руйнування.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час проповіді після звершення чину Пасіі в Києво-Печерській Лаврі 20 березня, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Християнство приборкує не тільки особисті пристрасті людини, воно приборкує загальнолюдські пристрасті», – зазначив Блаженніший владика.

Предстоятель назвав докори у бік Церкви в тому, що Вона піклується тільки про своїх членів несправедливими.

Митрополит Онуфрій згадав історію про монаха, який колись допоміг римлянам позбутися жорстокої пристрасті вбивати один одного на сцені Колізею.

«У один з боїв, в момент коли, гладіатор приставив меч до серця переможеного, на арену вибіг монах. Він підняв руку і голосно сказав: «Люди не вбивайте один одного! Бог створив вас для того, щоб ви жили, а не вбивали один одного!»», – розповів Його Блаженство.

Тоді ченця не послухали, його розірвала на шматки оскаженіла юрба, але пізніше багато хто задумався над тим, що сталося. «Ця людина просто прийшла і віддала своє життя задля того, щоб вони не вбивали одне одного», – підкреслив Предстоятель. Незабаром гладіаторські бої в Римі припинили проводити.

Блаженніший владика також зазначив, що світ продовжує все ще існувати заради окремих людей, справжніх християн.

«Ті подвижники, які живуть за заповідями Божими і за християнськими законами називаються миротворцями, благодійниками світу і молитовниками за мир. Заради таких людей Бог посилає дощі, заради них сонце світить над нами грішними, і вітри дмуть, і земля плодоносить. Все це робиться заради тих небагатьох людей, які є справжніми, щирими християнами», – підсумував Його Блаженство.

Чинопослідування з читанням Акафісту Божественним Страстям Христовим 20 березня, у Неділю першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив за вечірнім богослужінням у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерської Лаври.

Просмотров: 238