В Україні порушуються права громадян на свободу віросповідання. Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ).

Зокрема, у документі сказано, що у період з 28 січня по 1 лютого 2016 року представники УВКПЛ відвідали Тернопільську та Рівненську області, де спостерігається «напруженість між місцевими громадами, що зв'язують себе з Українською Православною Церквою та Українською Православною Церквою Київського Патріархату».

«Повідомляється про погрози фізичного насильства або примуси, спрямованих на те, щоб змусити людей змінити свою конфесію. Такі факти є порушенням беззастережного принципу forum internum свободи релігії або переконань», – сказано у документі.

Автори доповіді, посилаючись на місцевих мешканців, відзначають, що правоохоронні органи та органи влади зосереджують свої зусилля на запобіганні або протидії тільки фізичних зіткнень, не звертаючи належної уваги на інші форми протистояння, залякування та дискримінацію.

«Викликає стурбованість, що у деяких селах місцеві мешканці та зовнішні сили протягом декількох тижнів не дають віруючим обох конфесій можливості заходити у місця поклоніння, яким вони віддають перевагу, та проводити релігійні служби, у тому числі хрещення та вінчання. В цілому, розслідування таких випадків або є неефективними, або не проводяться взагалі», – сказано у документі.

Автори звіту нагадали, що, відповідно до своїх міжнародних зобов'язань з прав людини, уряд України не тільки має забезпечувати право сповідувати свою релігію та переконання як одноосібно, так і спільно з іншими, публічним або приватним порядком, у відправленні культу, релігійних та ритуальних обрядів та вченні, а й вживати ефективних заходів для забезпечення того, щоб ніхто не піддавався дискримінації за ознакою релігії або переконань з боку держави, установи, групи осіб або окремих осіб.