Поїздка до столиці

         12 січня у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі побували дітлахи з Хмельниччини. У той час, як старший помічник ректора з виховної роботи архімандрит Амвросій (Вайнагій) разом зі студентами КДА проводили екскурсію Києво-Печерською Лаврою для дітей-сиріт та учнів недільних шкіл району, ми поспілкувались з їх наставником.

      Про Різдвяні канікули та виховання підопічних розповідає настоятель Воскресенського храму смт. Віньківці Хмельницької області протоієрей Михайло Варахоба.

Різдвяна поїздки до столиці

11 січня з нетерпінням очікували вихованці центру та переможці районного конкурсу з основ християнської етики «Зерна духовності».  З благословіння батюшки Михаїла та за фінансової підтримки голови  фонду «Майбутнє дітям» Горенюка Олександра Івановича розпочався маршрут традиційної різдвяної поїздки до столиці нашої держави.  Програма відпочинку була дуже насиченою: Софіївська площа з головною ялинкою, святковими атрибутами, живим концертом  нікого не залишила байдужим.  

З усіх свят різдвяні – найпоетичніші, найромантичніші, найкращі. Є в них щось із казки, мрій, із таємниці. Земне й небесне, космічне  й  вічне  поєднані  в  них  так  гармонійно,  що  майже  фізично  відчуваєш   плин  часу,  неповторність  і  чарівність  кожної  миті,  причетність до минулого свого роду.

Вже стали традиційними різдвяні поїздки вихованців центру до столиці нашої держави. Не став вийнятком і цей рік – знову очікується вагома порція позитивних емоцій і приємних спогадів. Саме з цієї нагоди і відбулося батьківське зібрання у стінах закладу. Цього разу екскурсійною поїздкою нагороджені 40 вихованців старших груп центру, а також 8 переможців районного конкурсу «Зерна духовності» - учні 4-11 класів шкіл району. Про нього і необхідність вивчення основ християнської етики у школах району розповіла методист РМК Когут В. Й.

Різдвяний подарунок                Різдвяний подарунок

Натхненник майбутньої поїздки – батюшка Михаїл оповістив присутнім про те, що наш благодійник Горенюк О.І знову не залишив без різдвяного подарунка вихованців Духовно-просвітницькому центру, а також про організаційні моменти цієї довгоочікуваної події, запевнивши – з досвіду попередніх років – про чудові умови проживання, харчування, а також з послідовністю відвідування екскурсійних об’єктів, а ще давав вичерпні відповіді на питання батьків. Отож – чекаємо 11 січня!

Громада Свято-Воскресінського храму, викладачі Духовно-просвітницького центру, діти та батьки вітають Горенюка Олександра Івановича, голову благодійного фонду «Діти майбутнього» з Різдвом Христовим та бажають йому Многія і благія літа.

У ці неспокійні для нашої держави дні головним  бажанням кожного її громадянина є, вочевидь,  мир і спокій у рідній країні. Саме задля цього і в нашому храмі у новорічну ніч було проведено богослужіння – розпочалось воно о 22 годині, закінчилось о 2 ночі. Незважаючи на такий час, дуже багато вірян – і дітей, і дорослих знайшли час, аби поставити свічечку за  наших героїв – учасників АТО і долучитись до  спільної молитви за нашу державу, за її   народ, за щасливе мирне майбутнє України.  І кожен з присутніх у храмі міг відчути те тепло і ту любов, яку Бог дарує людям.

Нічне Богослужіння                Нічне Богослужіння

 

Після Літургії настоятель храму  батюшка Михаїл  звернувся до прихожан з вітальним словом. Він побажав усім, насамперед, аби кожен відчув довгоочікуваний  спокій і в своїй душі, і в державі, щоб Господь дарував мир українському народу і оберігав його захисників, дав йому силу і мужність вистояти проти ворожих агресорів у ці важкі для країни часи, щоб допоміг зберегти цілісність,  неподільність і незалежність України.

А потім була ще одна молитва – на цей раз пісенна – всі  віряни змогли не тільки послухати наш духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!», а й долучитись до його виконання, помноживши цим самим головне  наразі прохання кожного українця –

«…Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світу,

Щастя дай, Боже, народу

І многая, многая літа!»...

...

 


Незважаючи на канікули, вихованці Духовно-просвітницького центру готуються до зустрічі Нового року та Різдва Христового. Одним з етапів підготовки є прикрашання ялинки на території храму.

Прикрашання новорічної ялинки                Прикрашання новорічної ялинки